Forum Izabelin
20 Kwiecień 2014, 10:37:35 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 13
  Drukuj  
Autor Wątek: CZYSTA GMINA - nowy system odbioru odpadów komunalnych  (Przeczytany 23134 razy)
greg0r
Aktywny użytkownik

« Odpowiedz #45 : 28 Wrzesień 2011, 13:58:22 »

aw-11 - czy mógłbyś się (oficjalnie lub mniej) odnieść do wątpliwości co do częstotliwości odbioru odpadów?
W szczególności co mają zrobić mieszkańcy z kilkunastoma 30l workami z posegregowanymi odpadami, które będą czekały tygodniami na wywiezienie.

worki dostaniemy od operatora, takze nie beda 30litrowe, tylko 120l Tez mam 4 osobowa rodzine i tez wydaje mi sie, ze odbior co 2 tygodnie bedzie uciazliwy. Ale nie marudze. Zawsze mozna aneksowac swoja indywidualna umowe z dotychczasowym operatorem, zeby odbieral dodatkowo, indywidualnie co dwa tygodnie. Takze mozna sobie to ulozyc, zeby de facto niewiele sie zmienilo (odbior w kratke, raz gminny, a w nastepnym tygodniu indywidualny).

Dodatkowy koszt indywidualnego odbioru, to po prostu nic innego jak cena za osobisty komfort oraz za gmine bez nielegalnych wysypisk. I koniec kropka.

Najwyrazniej, odbior co dwa tygodnie urzadza wiekszosc mieszkancow, a uznano, ze czestszy odbior bylby dla wiekszosci zbyt drogi.  Nie wiem o czym tu tak naprawde dyskutowac na tym etapie. Na tym polega kompromis - on nigdy nie zadowala kazdej ze stron.
ortoman
Aktywny użytkownik

« Odpowiedz #46 : 28 Wrzesień 2011, 14:08:57 »

Być może muszę w takim razie przeczytać ponownie regulamin, bo w nim była mowa o 30l workach na odpady segregowane, a konkretnie o _worku_ (czyt. jednej sztuce).
Była tam także mowa o tym że odpady segregowane będą odbierane co 4 tygodnie, a nie co 2 tygodnie - i właśnie o tych odpadach tutaj mowa.
Uważam że uwaga o dodatkowym indywidualnym wywozie jest pomyłką.
To po gmina organizuje wywóz śmieci żeby ludzie musieli teraz płacić i firmie i gminie?
To ja dziękuję za takie ulepszenie, nie za tym głosowałem.
greg0r
Aktywny użytkownik

« Odpowiedz #47 : 28 Wrzesień 2011, 15:35:52 »

Być może muszę w takim razie przeczytać ponownie regulamin, bo w nim była mowa o 30l workach na odpady segregowane, a konkretnie o _worku_ (czyt. jednej sztuce).
Była tam także mowa o tym że odpady segregowane będą odbierane co 4 tygodnie, a nie co 2 tygodnie - i właśnie o tych odpadach tutaj mowa.
Uważam że uwaga o dodatkowym indywidualnym wywozie jest pomyłką.
To po gmina organizuje wywóz śmieci żeby ludzie musieli teraz płacić i firmie i gminie?
To ja dziękuję za takie ulepszenie, nie za tym głosowałem.

No niestety, najwyrazniej cotygodniowy odbior wychodzil za drogo. Nic na to nie poradzimy. Odpady segregowane nie powinny "cuchnac" bo maja byc umyte Uśmiech. Szklo, plastiki, papier itd.

Odpady organiczne niestety moga byc troche przykre dla powonienia, zwlaszcza latem. Twoj wybor, albo placisz extra za dodatkowy wywoz, albo musisz to jakos przemagazynowac. Cena za gminny wywoz to PLN 8.50 miesiecznie od osoby. SPrawdze ile by kosztowal dodatkowy indywidualny wywoz raz na 2 tygodnie i dam znac.

A przynajmniej wysypisk nie bedzie ..... (albo bedzie mniej Uśmiech)
« Ostatnia zmiana: 28 Wrzesień 2011, 15:47:13 wysłane przez greg0r » Zapisane
JerzyE
Zaawansowany użytkownik

« Odpowiedz #48 : 28 Wrzesień 2011, 16:55:09 »

Druki i wszelkie informacje były rozniesione mieszkańcom gminy do skrzynek.
Informacje te będą też wydrukowane w Listach do Sasiada.

Może miały być. Ani ja ani nikt z moich sąsiadów nie dostał takich dokumentów. Niestety - ponieważ jest to decyzja administracyjna, która pociąga za sobą jakieś działania to powinna być dostarczona formalnie. Ja wypowiadam umowę firmie odbierającej śmieci a nie dostanę żadnej nowej umowy i dostanę mandat za 'niemanie' umowy i nawet nie będzie gdzie się odwoływać - bo nie dostałem formalnie informacji. Co więcej nie można mnie karać za niedostarczenie oświadczenia bo mam prawo nie wiedzieć, że mam taki obowiązek bo nie dostarczono do mnie żadnego regulaminu.

Pełna amatorka Gminy.
wojtek_izabelin
Zaawansowany użytkownik

« Odpowiedz #49 : 29 Wrzesień 2011, 08:08:06 »

Wszyscy znajomi, których pytałem odbierają śmieci raz na tydzień. Odbieranie śmieci nieposegregowanych raz na dwa tygodnie to jest jakieś nieporozumienie. Wystarczy wrzucić jakieś resztki mięsa i za 2-3 dni zobaczyć jakie formy życia pojawiły się w koszu z odpadami ...

Co do propozycji greg0ra, to żaden operator nie przyjedzie do Izabelina, bo mu się to nie będzie opłacało. Natomiast operator wybrany przez gminę (czyli chyba warszawskie MPO), mógłby wprowadzić usługę "premium" i dla osób, które wyrażają taką chęć odbierać śmieci dodatkowo pomiędzy terminami wyznaczonymi przez gminę.

Można by było jeszcze rozważyć uruchomienie punktu zbierania śmieci posegregowanych w Mokrych Łąkach. Jeżeli ktoś ma problemy ze zbieraniem tych śmieci w domu, mógłby je przywozić do MŁ i stamtąd byłyby one odbierane przez operatora. Ważne, aby taki punkt był czynny także w sobotę.
greg0r
Aktywny użytkownik

« Odpowiedz #50 : 29 Wrzesień 2011, 10:23:23 »

Wszyscy znajomi, których pytałem odbierają śmieci raz na tydzień. Odbieranie śmieci nieposegregowanych raz na dwa tygodnie to jest jakieś nieporozumienie. Wystarczy wrzucić jakieś resztki mięsa i za 2-3 dni zobaczyć jakie formy życia pojawiły się w koszu z odpadami ...

U mnie to samo, 100% znajomych ma odbior raz w tygodniu. Jestem klientem MPO i place bodajze 80 zl miesiecznie za wywoz smieci raz w tygodniu. W nowych warunkach bede placil 34 zl (4x 8.50). Nie moge sie dodzwonic do MPO, takze nie wiem jaki bedzie koszt dodatkowego odbioru co 2 tygodnie. Zakladajac, ze nawet bez uslugi Premium, proporcjonalnie bedzie to polowa pierwotnej ceny czyli 40zl.

Na koniec dnia, powinno byc nieco taniej niz obecnie, wywoz tak jak do tej pory. A wysypisk powinno byc znacznie mniej. Takze, moim zdaniem jest ok.

Co do propozycji greg0ra, to żaden operator nie przyjedzie do Izabelina, bo mu się to nie będzie opłacało. Natomiast operator wybrany przez gminę (czyli chyba warszawskie MPO), mógłby wprowadzić usługę "premium" i dla osób, które wyrażają taką chęć odbierać śmieci dodatkowo pomiędzy terminami wyznaczonymi przez gminę.

Pelna zgoda. Nikomu innemu nie bedzie sie to oplacalo. Z tym, ze moje doswiadczenia ze wspolpracy z MPO sa bardzo dobre. Wszystko na czas, zero problemow. Takze nie jest to zla opcja (nawet jesli jedyna).
bogdan
Aktywny użytkownik

« Odpowiedz #51 : 05 Październik 2011, 19:49:28 »

Po przeczytaniu regulaminu odbioru odpadów dowiedziałem się o karach, sankcjach, odsetkach, procedurach egzekucyjnych. Na wszystkie moje najdrobniejsze niedopatrzenia  czyhają odpowiednie ustawy, DZ.U.,  kodeks wykroczeń, kodeks karno skarbowy, i.t.d, ale  jeżeli uświadomimy sobie ze to Gmina Izabelin przejęła obowiązek pozbywania się odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości położonych na terenie Gminy Izabelin, to będzie jasne ze kary, sankcje, kodeksy wykroczeń i.t.p. moga tylko dotyczyć nas.
Jeżeli odbiorca, nawet nie odbierze odpadów, to ja mogę tylko  zgłosić reklamacje, która mnie jednak nie zwalnia z  obowiązku zapłaty zgodnie z decyzją podatkową.
Jako człowiek odpowiedzialny, zdyscypilnowany i przestraszony, umowę z obecnym odbiorcą odpadów, zgodnie z zaleceniem  wypowiedziałem na dzień 31 grudnia 2011r, a to oznacza że ostatni odbiór śmieci u mnie, nastąpi w dn.27.grudnia.
  Mam jednak  nadzieje że pojemnik oraz worki, otrzymam do końca grudnia i nie będę musiał układać śmieci na kupkę przed bramą .

JerzyE
Zaawansowany użytkownik

« Odpowiedz #52 : 05 Październik 2011, 20:26:50 »

Oj tam, oj tam. Wiecznie niezadowolony. Najwyżej wiecznie zadowoleni forumowicze wezmą Twoje śmieci do siebie do domu.

Cały czas nie dostałem oficjalnej informacji o tym, że mam coś robić. Wygląda na to, że ja nie muszę nic zmieniać.
Marek_P
Nowy użytkownik
*

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #53 : 05 Październik 2011, 20:41:07 »

Dlaczego mamy płacić drożej za śmieci posegregowane (umowa zbiorcza gmina), niż wcześniej - umowa indywidualna

Co?Co???

Przecież podstawowy WARUNEK wyboru gminy, to m.in. mniejsza cena usługi !

Mieszkam w Laskach od zawsze, z dłuższą przerwą...:-)
ortoman
Aktywny użytkownik

« Odpowiedz #54 : 05 Październik 2011, 20:42:51 »

Mam ostatnio wrażenie że w gminie wszelkie uwagi od mieszkańców lądują w jednej szufladzie 'jakoś to będzie'.
Kursy linii L18 może będą zmienione, a może nie - 'zobaczymy jak to będzie'.
Częstotliwość odbierania śmieci - 'jakoś to będzie'.
Ciekawe jaki następny temat będzie potraktowany w ten sam sposób.
Po chwili zastanowienia już wiem... niedługo zima, więc pewnie wróci dyżurny temat odśnieżania 3 Maja i tego że 'gmina nic nie może zrobić i jakoś to będzie'.
markus
Użytkownik
**

« Odpowiedz #55 : 07 Październik 2011, 08:48:59 »

Ciekawe.

Niedawno czytałem, że Warszawa przymierza się do sprywatyzowania MPO - jak będą potem ceny wyglądały?? Wzrosną czy nie?? Co o tym sądzicie?
bogdan
Aktywny użytkownik

« Odpowiedz #56 : 07 Październik 2011, 22:01:35 »

Okazuje się ze po dwóch referendach, po wielomiesiecznej pracy specjalnego zespołu, Rada Gminy Izabelin zatwierdza "Regulamin odbioru odpadów komunalnych od mieszkańców gminy Izabelin", którego ja mieszkaniec widocznie nierozgarnięty, zrozumieć nie potrafię.
Wydawało mi się że jeżeli  & 3 regulaminu brzmi następująco :
  "Każdy właściciel zamieszkałej nieruchomości zobowiązany jest:
 1. oddawać odpady komunalne w ramach Zorganizowanego Systemu Odbioru Odpadów;
 2. gromadzić odpady w sposób selektywny zgodnie z zgodnie z Uchwałą nr VIII/59/11 Rady Gminy Izabelin z dnia 22.06.2011r. w sprawie przyjęcia Zasad przejęcia przez Gminę Izabelin od właścicieli nieruchomości obowiązku pozbywania się zebranych na terenie nieruchomości odpadów komunalnych
", to absolutnie wszyscy mieszkańcy segregować odpady muszą. Okazuje się jednak że musi to na Rusi, a w Polsce.......
Mam jeszcze jeden problem, bo nie potrafię wytłumaczyć domownikom dlaczego do worka żółtego wrzucamy butelki po napojach, słoiki, inne szklane przedmioty, a nie wrzucamy szklanek.

JerzyE
Zaawansowany użytkownik

« Odpowiedz #57 : 07 Październik 2011, 22:44:36 »

Oj tam, oj tam. Okazuje się również, że umowa obejmująca kilka tysięcy gospodarstw ma takie same ceny jak moja dotychczasowa na jeden pojemnik niesegregowanych śmieci co dwa tygodnie. Czyli w moim wypadku nic się nie zmienia.
aw-11
Aktywny użytkownik

« Odpowiedz #58 : 10 Październik 2011, 09:50:58 »

SZKLANKI
Faktycznie szklanek nie można wrzucać do żółtego worka.
A dlaczego?
To jest związane z technologią przetwarzania odpadó. Widocznie nie da się tego przetworzyć tak jak np. słoiki.

W ostatniej gazetce LdS, na ostatniej stronie okladki jest schemat z opisem jak segregować odpady.
Proszę sie nie denerwować - te informacje będą jeszcze nie jeden raz Państwu przedstawiane. Urząd planuje kampanię informacyjno-edukacyjną w tej sprawie. To wcale nie jest prosta sprawa.

Oto link do schematu segregacji:
http://izabelin.pl/_n/?wpis=wpis_20110916161820
aw-11
Aktywny użytkownik

« Odpowiedz #59 : 10 Październik 2011, 09:54:55 »

Oj tam, oj tam. Okazuje się również, że umowa obejmująca kilka tysięcy gospodarstw ma takie same ceny jak moja dotychczasowa na jeden pojemnik niesegregowanych śmieci co dwa tygodnie. Czyli w moim wypadku nic się nie zmienia.

Zminia się zmienia - może Pan teraz zrobić porządek na strychu i w komórkach a potem wszystkie śmieci wyrzucić legalnie w tej samej cenie.
Za te same pieniądze można teraz pozbyć się nielimitowanej ilości odpadów. Nie trzeba kombinować z wyrzucaniem do ulicznych koszy czy do lasu np. po przyjęciu urodzinowym.
Zyskujemy czystą okolicę, pachnący las i czyste sumienie...
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 13
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!